KIŞ GÜNLERİNİN VAZGEÇİLMEZİ ‘ŞAPKA SEÇİMİ’

Artık havaların iyice soğumasıyla birlikte şapkalar gardroplardan çıktı. Ben şapka giymem diyen yiğitlerimiziyse annelerimiz ikna etmeye çalışmakta, peki doğru şapka seçimi nasıl olmalıdır?

Şapka seçimi kıyafetle ilgili gibi görünsede kıyafetimizi ilgilendiren tek yönü rengidir. Şapka seçiminde en önemli etken yüz şeklimizdir. Yüz şeklimize uygun şapka seçimi ile kış aylarında şapka takmaktan zevk alacağınızı garanti edebilirim. Ama yinede şapkanıza aşık olup uzun süreler çıkarmamazlık etmeyin. Bunun sonucunda saçlarınızda dökülme kaşıntı ve havasız kalan saç derinizde dökülmeler yani kepek ortaya çıkabilir. Bu konuya dikkat çekerek yazımıza devam ediyoruz…

Yüz yapınız uzunsa eğer normal bir bere iş görecektir. Uzun yüzlü kişiler kafalarının üzerine daha fazla yükseklik eklemekten kaçınmalıdır. Gargamel gibi görünmek istemeyiz. 🙂 Sakallar bu durumu değiştirebilir ancak belli bir yere kadar üzerinde ponpon bulunan oduncu tarzı bereler denenebilir ki bence herkese yakışabilecek derece güzeldir onlar

Fotoğraf Allef Vinicius , Unsplash alıntıdır.

Yuvarlak yüz hatlarına sahipseniz yukardaki durumun tam zıttı sizin için geçerlidir. Katlanmayan, gervürlü ve gevşek stilde şapkaları tercih edebilirsiniz. Lakin sizde katlamalı, kısa bir bere tercih ederseniz sonuç tam olarak ‘Evde Tek Başına’ filmindeki korkunç Harry gibi olabilir. Evet bu tam bir facia olurdu.

Kare ve uzun çeneli bir yapıya sahipseniz sizin için işler biraz karmaşık hal alıyor. Her şapka size uymayacağı gibi şapka takmaktanda nefret eden genel kitle sizsiniz. Sizin için baggy tarzı dediğimiz David beckham ile tanıdığımız bol uzun şapkaları önerebilirim.

Fotoğraf Sergio de Paula Unsplash’dan alıntıdır.

Uzun saç tercih eden arkadaşlara herhangi bir önerim yok onlar ten ve renklerine uygun olan herhangi bir şapka türü ile kombinlerini tamamlayabilirler. Ama bu olmadı Jack diyeceksiniz. Demeyin kardeşim imreniyoruz. Ne giyseniz yakışıyor.

Fotoğraf Toa Heftiba üzerinde Unsplash

Ürünlerimizden memnun kaldınız mı?

X
{"cart_token":"","hash":"","cart_data":""}