Japon modası
Japon Modasının Kalbi ‘Harajuku’

Moda deyince bizim aklımıza ne gelir? Şık ve tasarım kıyafetler? Tarz olmuş sezon trendleri? Yada daha basite indirgeyelim üzerimizde duruşu, sevdiğimiz renkte kıyafetler olması mı? evet bizim için bunlar önemli detaylar peki ya japonlar hatta Japonya’da bir şehir desem, ne kadar farklı olabilir dersiniz değil mi?

Görünce şaşıracağınız Harajuku‘ dan ve dünyaca ünlü sokak stilinden bahsedelim biraz…

Harajuku, uluslararası alanda Japon gençlik kültürü ve modasının merkezi olarak bilinir. Semtte alışveriş ve yemek seçenekleri arasında küçük, gençlere yönelik, bağımsız butikler ve kafeler yer almaktadır ancak aynı zamanda üst düzey lüks mağazalardan oluşan çok sayıda büyük zincir mağazalar da bulunmaktadır.

Semt ayrıca; Meiji Tapınağı, Yoyogi Parkı ve Yoyogi Ulusal Spor Salonu gibi yerel cazibe merkezlerine olan yakınlığı nedeniyle Harajuku ve çevresi, hem yerel hem de uluslararası turistler için Tokyo’daki en popüler yerlerden birisidir.

Fazla Merak ettirmeden birkaç fotoğrafla Harajuku sokak stiline gözatalım.

Kaynak: tokyofashion.com
Kaynak: tokyofashion.com
Kaynak: tokyofashion.com

Göründüğü gibi bu semtte herkes stilist ve herkes modaya yön verme kabiliyetine sahip… Tamamını onaylamasamda inceleyerek çok güzel fikirler edindim.

Kaynak: tokyofashion.com
Kaynak: tokyofashion.com
Kaynak: tokyofashion.com
Kaynak: tokyofashion.com

Renkli saçlar, karamsarlığı, aşırılığı, mutluluğu ifade eden kıyafetler, kişiliği anlatan aksesuarlar ve çok daha fazlası Harajuku’da semtin çocuklarının hayat felsefesi olmuş gibi görünüyor. Her yıl yapılan moda haftasında şaşırtmayı ve her bir tasarım için dünyadan belli bir kitlenin oha! dediği sokak stiliyle modaya renk katan Harajuku sizlere de fikirler verebilir. Ne giysem? sorusundan kurtarabilir.

Kaynak: tokyofashion.com

Fotoğraflar tokyofashion.com‘dan alıntıdır. Daha fazlası için tokyofashion.com’u ziyaret edebilirsiniz. Harajuku modası hakkındaki düşünceleriniz için yoruma bekliyorum. Yeni yazımızda görüşmek üzere sağlıcakla kalın…

Ürünlerimizden memnun kaldınız mı?

X
{"cart_token":"","hash":"","cart_data":""}